Cathy Wood z ARK Investments predpovedá svetlú budúcnosť NFT Tokenom

Cathy Wood z ARK Investments predpovedá svetlú budúcnosť NFT Tokenom

Cathie Woodová je na Wall Street a medzi investormi známa ako priekopníčka v objavovaní nových investičných trendov.

Investičná spoločnosť ARK Invest hviezdnej investorky Cathie Woodovej je známa svojím včasným vstupom do nových trendov. Woodovej inevstičná spoločnosť tak ponúka investorom možnosť investovať do nových inovatívnych technológií prostredníctvom fondov obchodovaných na burze. Od roku 2014 spoločnosť ARK Invest spravuje ETF ARK Innovation, ktorý obsahuje akcie firiem, ako sú Tesla, Telladoc a Roku, ale medzitým sa ponuka ETF rozšírila aj na konkrétne sektory. Na jar napríklad táto burzová legenda uviedla na trh ETF ARK Space Exploration & Innovation, ktorý sa zameriava na spoločnosti pôsobiace vo vesmírnom sektore alebo profitujúce z rastu tohto odvetvia.

Býčia predpoveď od Cathy Wood: Bitcoin dosiahne úroveň 500 000 USD !

Woodová a jej investičná spoločnosť ARK Invest sú v kurze aj v oblasti kryptomien.

V minulosti sa napríklad opakovane vyjadrovala optimisticky o cene Bitcoinu, najväčšej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie. Aj po tom, čo sa cena digitálnej meny na jar prepadla, Woodová si neustále udržiavala býčiu predpoveď a držala sa svojej pôvodnej cieľovej ceny 500 000 amerických dolárov samozrejme v dlhodobom časovom horizonte.

To, že investorka od  kryptomeny očakáva v budúcnosti veľa, sa ukázalo vtedy, keď vyšlo najavo, že ARK Invest pracuje na vlastnom ETF BTC. Investičný nástroj chce investovať aj do kanadského ekvivalentu.

Explozívny rastový trend NFT

Ďalším trendom, ktorý si zakladateľka ARK Invest nechce nechať ujsť, je investovanie v oblasti NFT.

Pre čitateľov Sideria.sk vysvetlíme, že táto skratka NFT znamená Non-Fungible-Token čo sú unikátne a nezameniteľné tokeny.

Táto skratka znamená nefungibilné žetóny. Tento trend, ktorý medzitým oslovil aj výkonného riaditeľa Twitteru Jacka Dorseyho a popovú hviezdu Katy Perry, umožňuje nákup vlastníckych práv k digitálnemu tovaru, ako sú hudobné diela, umelecké diela alebo videoklipy. Ako uvádza MarketWatch, Woodová teraz na konferencii priemyselnej siete SALT prejavila svoje nadšenie pre túto koncepciu. V panelovej diskusii s moderátorom CNBC Andrewom Rossom Sorkinom podnikateľka vysvetlila, že sa jej mimoriadne páči poskytovateľ Async Art, ktorý umožňuje používateľom kupovať pixely pre digitálne umelecké diela a vytvárať tak na nich nové vrstvy.

Úsmev som mala až po uši, pretože som si povedala: Človeče, to bude taká bomba ako keď vznikol Internet,“

povedala Woodová o momente, keď sa prvýkrát dozvedela o obchodnom koncepte platformy NFT. „Presne tak som sa cítil, keď sa objavil internet.“

Ethereum by tiež mohlo v budúcnosti ťažiť z trendu NFT

V súčasnosti šéfka ARK nevlastní NFT, ale napriek tomu očakáva silný rast v tejto oblasti, ako píše aj „ekonomický portál Benzinga“. Z toho by profitovala aj druhá najväčšia kryptomena Ether, keďže väčšina NFT je umiestnená na blockchaine Etherea. So zvýšenou aktivitou vývojárov by tak minca mohla čoskoro vystúpiť z tieňa svojho staršieho brata.  Dôvera hviezdnej investorky v Ether sa tak výrazne zvýšila, ako priznala v rozhovore so Sorkinom. Woodová vyjadruje presvedčenie, že vývojári architektúry, ktorá stojí za kryptomenou, presadzujú prechod od výpočtovo náročného štandardu proof-of-work ku konceptu proof-of-stake. V súčasnosti by preto investovala 60 % do Bitcoinu a 40 % do Etheru, povedala Sorkinovi.

 

Comments are closed.