Návod ako si porovnať kasko a pzp poistenie auta

Návod ako si porovnať kasko a pzp poistenie auta

Dnes Vám prinášame zopár tipov ako si porovnať poistku pre vaše motorové vozidlo:

Kategória vášho motorového vozidla

Každá poisťovňa má odlišnú cenovú politiku a rôzne základné plány, kvôli ktorému sa vaša konečná poistná zmluva bude líšiť od rôznych poisťovateľov. To nielenže závisí od značky, veku a modelu vášho vozidla, ale aj od rôznych zložiek poistnej zmluvy, základnej sadzby a štruktúry cien spoločnosti. Preto by ste mali porovnávať poistenie automobilov od rôznych poisťovacích spoločností, aby ste získali predstavu o priemyslových sadzbách. To vám umožní vyzdvihnúť poisťovateľa, ktorý vám ponúka najvýhodnejšie poistné za najnižšiu cenu.

Online porovnanie

Online porovnanie napríklad cez Netfinancie.sk  alebo Openiazoch.Zoznam.sk vám umožňuje meniť niektoré z vašich vstupov a vypočítať prémiové náklady takmer okamžite. Tieto vstupy, v prípade poistenia automobilov, sú deklarovaná hodnota poistenia a dobrovoľné odpočty. Oba tieto faktory majú významný vplyv na vaše poistenie vozidla. Čím vyššie je tzv. IDV a zníži sa dobrovoľná odpočítateľnosť, tým vyššia bude vaša prémia. Takto môžete zvážiť poistky a nastaviť ich podľa vašich potrieb a požiadaviek.

Online porovnanie cez web Vám umožňuje prispôsobiť si každý z nich a vidieť ich individuálny efekt na výslednú cenu poistenia

Doplnky k poisteniu

Doplnky na poistenie automobilov sú veľmi účinné a môžu vám pomôcť získať najlepšiu politiku za rozumnú cenu. V prípade, že neviete, ktorý obal je pre váš automobil najlepší, môžete ho porovnať na webových stránkach agregátora online a získať podrobnú predstavu o každom z nich. Nie všetky spoločnosti ponúkajú rovnaký súbor doplnkov; preto ho môžete porovnať s viacerými spoločnosťami a vybrať ten, ktorý najlepšie zodpovedá vašim požiadavkám.

Zľavy a ďalšie ponuky

Väčšina spoločností poskytuje atraktívne zľavy na poistenie áut s cieľom prilákať nových zákazníkov a prekonať konkurenciu. Môžete ľahko získať predstavu o zľave, ktorú ponúka každá spoločnosť a jej zmluvných podmienkach. Keď porovnáte poistenie vozidla, zistíte, ktorá politika vám poskytuje maximálnu zľavu na vaše auto. Všetci milujú zľavu, ale je dôležité, aby ste nenechali ujsť kľúčové črty politiky namiesto zľavy.

Skontrolujte si najprv recenzie na webe!!!

Aj v dnešnej dobe je na trhu veľa darebáckych poisťovní ktoré vám alebo poškodenému nebudú chcieť vyplatiť škody! Bohužiaľ tieto gaunerské firmy zneužívajú právnu nevedomosť a častokrát aj amatérskosť slovenských súdov.  A tak sa ľuďom nechce súdiť radšej stovku či dve oželejú.

Väčšina porovnávacích nástrojov ako napríklad www.Sideria.sk poskytuje komplexné porovnanie politiky od rôznych dodávateľov. Zahŕňa to aj porovnanie hodnotenia spoločnosti s hviezdičkami, ich spätnú väzbu od klientov a recenzie od zákazníkov. Tieto recenzie a hodnotenia často zohrávajú dôležitú úlohu pri ovplyvňovaní vášho rozhodnutia. Preto je vhodné, aby ste podrobne prebrali tieto ratingy a získali jasnú predstavu o poisťovni a plánoch, ktoré majú k dispozícii.

Comments are closed.