Tipy ako si vybrať výhodné PZP poistenie vášho automobilu

Tipy ako si vybrať výhodné PZP poistenie vášho automobilu

Pravdou je, že neexistuje žiadna poisťovacia spoločnosť alebo poistka, ktorá by sa považovala za „najlepšie auto poistenie„.

Pravda je, že pre každého človeka existuje politika, ktorá je pre neho najvýhodnejšia.

Pre priemerného vodiča sú k dispozícii tri hlavné typy poistných zmlúv: krytie zodpovednosti, komplexné krytie, pokrytie kolíziami.

Všeobecne povedané, pokrytie zodpovednosti je najlacnejšie, po ktorom nasleduje komplexná a následne najťažšia kolízia. Existuje však oveľa viac faktorov, ktoré sú spojené s nákladmi na politiku. Vek hlavného vodiča, umiestnenie vozidla, ktoré má byť poistené, značka a model vozidla, vedenie záznamu primárneho vodiča, a dokonca aj bezpečnostné hodnotenie vozidla, všetko prichádza do úvahy nákladov na vaše pravidlá.

PZP Povinné Zmluvné Poistenie

Podľa zákona musí byť každé vozidlo, ktoré je v premávke na území Slovenske republiky poistené. Povinná povaha tohto poistenia môže spôsobiť, že láka k nákupu najlacnejšej PZP poistky, najmä ak nie ste bohatá osoba ktorá má k dispozícii tisíce €. Mnohí ľudia kúpili najlacnejšie poistenie len preto, aby následne zistili po nehode alebo krádeži, že PZP, ktorú kúpili, nepokrývala vôbec nič!

TIP:  Najlepšie PZP auto poistenie s najväčšou pravdepodobnosťou nie je to najlacnejšie!

Zodpovednosť za škodu nezahŕňa žiadne poškodenie vášho vozidla, ku ktorému došlo pri nehode, bez ohľadu na to, ktorý vodič je vinný. Nezahŕňa ani krádež vozidlo.

Komplexné pokrytie sa bude vzťahovať na ukradnuté vozidlo a zvyčajne je len o niečo drahšie ako pokrytie zodpovednosti. Keď príde na auto poistenie, je lepšie, aby nebol lacný skus, pretože by ste mohli nakoniec stratiť oveľa viac na konci. Komplexné do značnej miery pokrývajú niečo iné ako kolíziu, ako sú prírodné prípady, tj. dažďa alebo oheň.

KASKO (Havarijné krytie)

Havarijné pokrytie vám poskytne čo najkompletnejšie pokrytie a z tohto dôvodu je to zvyčajne oveľa viac ako komplexné pokrytie, v priemere o 50% viac. Kolízne pokrytie pokryje všetky škody spôsobené vášmu vozidlu z havárie akéhokoľvek druhu, či už ide o zrážku s iným vozidlom alebo narazenie na strom. Tento typ politiky sa bude vzťahovať aj na všetko, čo je zahrnuté v komplexnom. Napriek tomu, že mesačné platby môžu byť drahé, môžu v prípade veľkej havárie alebo akéhokoľvek iného incidentu vyplatiť veľký čas. Na rozdiel od životného poistenia nekryje škody na životoch osôb cestujúcich v aute. Takisto na rozdiel od poistenia domácnosti, vám KASKO nekryje automaticky batožinu v aute. Kontaktujte experta Sideria.sk aby vám poradil s poistením.

Poskytovatelia PZP krytia na Slovensku:

Genertel

AXA

Generali

GROUPAMA a.s.

Majte na pamäti, že vždy, keď podávate nárok, je vždy odpočítateľné. Zvyčajne platí, že čím vyššia je vaše odpočítateľná čiastka, tým nižšie sú mesačné platby. Možno budete v pokušení rozhodnúť sa o vysokú odpočítateľnosť, aby si udržali svoje mesačné platby, ale táto taktika je krátkozraká a mohla by vás dobehnúť, ak si niekedy budete potrebovať uplatniť nárok na poistné plnenie.

Dúfajme, že tieto tipy a ukazovatele vám pomohli rozhodnúť o najlepšom PZP poistení pre vaše auto!

Comments are closed.