Tipy ako ušetriť za poistenie domácnosti

Tipy ako ušetriť za poistenie domácnosti

Vaše bývanie je často najcennejším majetkom, ktorý musíte chrániť. Vytvorili sme zoznam všetkých úsporných možností spojených s domácim poistením. Tento zoznam je najkompletnejší pohľad na domáce poistenie úspory tipy. Do tohto zoznamu prispeli viacerí poisťovací makléri.

Tak teda začnime!

1. Zmena výšky poistnej sumy: Prenájom kondo? Často môžete znížiť pokrytie obsahu. Nemusíte poistiť svoje veci až do výšky 250 000 Euro, ak máte v dome len laptop a nábytok z IKEA!

2. Renovácie: Renovácia domu môže mať za následok nižšie poistné na domáce poistenie, pretože domáce poistné za staršie, zle udržiavané obydlia je zvyčajne vyššie. Navyše renovácia iba častí vášho bytu (napr. Strecha) môže viesť k poistným úsporám.

3. Bazén: Pridanie bazénu do vášho domu pravdepodobne povedie k zvýšeniu vašich poistných sadzieb, pretože vaša zodpovednosť (napr. Riziko niekoho utopiť) a hodnota Vášho domu sa zvýšila.

4. Potrubia: poisťovatelia uprednostňujú inštaláciu z medi alebo plastov – možno by bolo vhodné upgradovať pozinkované / olovené rúry počas ďalšieho rekonštrukčného cyklu.

5. Porovnajte si ceny v rôznych poisťovniach: vyhľadávať, porovnávať a meniť poisťovne. Existuje veľa poskytovateľov poistenia a ich cenové ponuky pre rovnaké pravidlá môžu byť veľmi odlišné, preto používajte viac online nástrojov a hovorte s niekoľkými maklérmi, pretože každý z nich bude pokrývať obmedzený počet poisťovní.

6. Elektrické siete v dome: Niektoré druhy káblov sú drahšie alebo lacnejšie ako iné, aby mohli poistiť. Uistite sa, že viete aké máte v dome typy elektrického zapojenia a všetkými spôsobmi sa vyhýbajte hliníkovým vedeniam, ktoré môžu byť naozaj nákladné na poistenie. Nie všetky poisťovne v SR dnes dokážu poistiť domy s hliníkovými vedeniami a tie, ktoré by vyžadovali úplnú elektrickú prehliadku domu.

8. Balíček: Potrebujete domáce a zároveň aj automobilové poistenie? Väčšina spoločností vám ponúkne zľavu, ak ich zoskupíte. Ak máte napríklad životné poistenie tak taktiež môžete dostať zľavu na poistenie domu v tej istej poisťovni napríklad v poisťovni ALLIANZ.

9. Nový dom: Skontrolujte, či má poisťovateľ novú domácu zľavu, niektoré poisťovne ich budú mať.

10. Zľavy vďaka bezškodovému priebehu poistenia: Niektoré spoločnosti si uvedomujú skutočnosť, že ste doposiaľ nemali žiadnu poistnú udalosť a odmenia Vás bezplatnou zľavou na poistenie domu!

11. Domov bez hypotéky: Keď dokončíte splácanie svojho domu v plnej výške, niektorí poisťovatelia vám dajú nižšie poistné. Pýtajte sa preto vo svojej poisťovni!

12. Profesionálne členstvo: Ste členom profesionálnej organizácie (napr. lekári, exekútori a podobné)? Potom vám niektoré poisťovne ponúknu aj 20 percentnú zľavu.

13. Seniori: Mnoho spoločností ponúka špeciálne ceny pre seniorov vo veku nad 65+

14. Ročné / mesačné platby: V porovnaní s mesačnými platbami ročné platby ukladajú administratívne náklady poisťovateľov (napríklad zasielanie účtov), ​​a preto vám odmeňujú nižšie poistné.

15

Comments are closed.